niedziela, 25 kwietnia 2021

Wymaluj to

 Wymaluj to... co to oznacza? To, że wymalowałam-wypuściłam z siebie dużo (niekoniecznie pozytywnych) emocji.

Muszę tworzyć, malować, działać. Jeśli tego nie robię zaczynam być wkurzona i wkurzająca dla wszystkich. 

Paint it out. What  does it mean to me? I painted out--I let out--I released-- some (not necessarily positive) emotions. I must create, paint, craft. If I don't do that I start to be irritated and irritating to everyone.

 Tak mam. Taką mam potrzebę. I, mimo jakiejś dziwnej presji jaką czasem czuję ("jesteś mamą? chcesz mieć czas dla siebie? no przecież powinnaś poświęcić się w 1500% macierzyństwu!"), nie przestanę robić tego, co sprawie radość mnie, i tylko mnie.

Nazywam to zdrowym egoizmem  😜

That's me. That's the need I feel. And, altough I sometimes feel strange pressure ('You're a mum? you want to have time for yourself? well, you should devote yourself to maternity in 1500%!!!'), I won't stop doing things that make me (only me!) happy. I'd call it some... healthy selfishness ;)


Dziś trzy torby - kilka słów o każdej, w kolejności w jakiej powstawały.

Today... three bags. I'll present them in the chronological order.

1. Torba z cytatem. Niektórzy rozpoznają ten wzór z akcji Abecadło z Igły Spadło (czyli >>Pomaganie przez haftowanie)  i będą mieli rację. 

Wzięłam udział w akcji, i dostałam zielone światło od Oli, żeby wzory wykorzystać w malowaniu, a nie w haftowaniu. I to pierwszy efekt.

1. The one with a quote. It was created for embroidering, but I was allowed to paint it. The pattern can be bought in a charity event, >>here.
 

2. Torba z kwiatami. 

Wzór jest mój własny.

Posyłam ją na wyzwanie w Zielonych Kotach >>Kwieciście.

2. The one with flowers. I designed the pattern. I send to an art challenge in Zielone Koty.

  

 

3. Torba z dziewczyną... Namalowałam ją jako pracę konkursową na Instagramie (temat: Radość, organizator: PaperConcept).

Żródło inspiracji - >>fotografia na Freepik, na darmowej licencji.

 Nie jest doskonała - muszę popracować nad ustami i dłoniami. Ale to nic. Malowało mi się świetnie, pokonałam - po raz kolejny - barierę własnej strefy komfortu. Każdy błąd to krok do przodu 😀

3. The one with a girl. I painted it as an entry in a competition (on Instagram, topic: JOY). My inspiration was >>a photo from Freepik (free license).

It's not perfect, I know I have to work on hands and mouth. But... never mind. I loved painting it. I managed to push myself out of my comfort zone (again!:)). Each mistake is a step forward :)
To tyle na dziś.

 Dziękuję, że jesteście 💚💛💙

Pozdrawiam serdecznie 😘


15 komentarzy:

 1. Wszystkie są śliczne! Pięknie malujesz :))). Masz rację, warto być trochę egoistką, w dobrym tego słowa znaczeniu, czyli nie zapominać o sobie, o własnych pasjach i marzeniach. Tak trzymaj!

  OdpowiedzUsuń
 2. O raju identycznie ją namalowałaś :) i jak Ci to lekko przychodzi :) cudownie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Justynko zdrowy egoizm jest dobry :). Ja też go posiadam :)). Twoje torby są niesamowite!!! Wspaniale prezentuje się motto w wersji niekrzyżykowej, no ale to dziewczyna zrobiła furorę!!! Przepiękna!!!!! Kochana masz niesamowity talent w łapkach, maluj dalej! Nie wiem, czy ten konkurs jest już rozstrzygnięty, ale trzymam kciuki za Twoją pracę :).
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Justynko zwał kak zwał.. musisz mieć czas tylko dla siebie to jest bez mała konieczne dla każdej Rękodzielniczki. Dzieciaki do tatusia a Ty czas dla siebie. Jak nie możesz żyć bez malowania to maluj!!! Uwielbiam oglądać Twoje torby są rewelacyjne!!! Dziś mnie urzekła ta z niebieskimi kwiatami. ale tez doskonały pomysł z tymi sentencjami!!.
  Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za wygospodarowanie czasu tylko dla siebie

  OdpowiedzUsuń
 5. Justynko, jestem pod wrażeniem. Ta dziewczyna mnie zaczarowała. To przepiękna praca.
  :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Justynko masz rację macierzyństwo jest ważne ale o sobie trzeba też pamiętać i mieć chwilkę dla siebie. Bo szczęśliwa mama zaradzi wszystkiemu 🙂 Torby wspaniałe 🙂 Buziaki dla Ciebie i pociech 😘

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne!! Ale ta z dziewczyną - prawdziwe dzieło sztuki!!!!😍😍😍😍

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie malujesz, właściwie wszystkie Twoje prace są piękne:)
  Na szczęście juz minęły te lata, gdy to kobiety miały wyłączność do wychowywania dzieci. My też mamy prawo do relaksu i wypoczynku, a wypoczywamy wtedy, gdy robimy to co lubimy;)buziaki

  OdpowiedzUsuń
 9. Justynko, piękne torby , rób to co kochasz, i będziesz mieć czas na wszystko , tego ci życzę

  OdpowiedzUsuń
 10. Macierzyństwo to nie rezygnacja z siebie. Wręcz przeciwnie, szczęśliwa mama=szczęśliwe dziecko. Rób to co kochasz, nawet przy dzieciach uda się wygospodarować choć trochę czasu dla siebie. Wiem, że to czasem trudne i budzi różne uczucia wśród "życzliwych"... Życzę Ci więcej zrozumienia ze strony bliskich i jak najwięcej czasu na spełnienie siebie🙃

  OdpowiedzUsuń
 11. zdrowy egoizm to podstawa, wiem o tym bardzo dobrze, śliczne torby, twórz dalej i się nie przejmuj:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Ależ to piękne! <3 podziwiam i zazdroszczę talentu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Podziwiam Twoje zdolności torby są cudowne, jestem pod wrażeniem. Justyko trzeba trochę pomyśleć o sobie, mieć te 5 minut na swoje przyjemności. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Muy bonitas las bolsa y originales!!!!
  SALUDOS

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale piękne torby, każda jedna zachwyca, te kwiaty są cudne, a już ta kobieta na torbie... chylę czoła za wymalowanie czegos takiego, to sie nazywa talent :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny i komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...