czwartek, 11 sierpnia 2022

Letnia galeria

 Maj, czerwiec, lipiec... Nie napiszę nic odkrywczego gdy powiem, że mijają zdecydowanie za szybko 😉


Między zakładkami maluję różne akwarelki w większych rozmiarach. Te powstawały właśnie w tym szybkopędzącym okresie maj-lipiec.

Dziś pokażę te, które uważam za bardziej "udane" a także te "mniej" udane... Zwykle publikuję tylko to, co uważam za 100% udane. Ale nie raz przekonałam się, że to co ja widzę jako WOW nie jest tak samo odbierane przez innych 😄

May, June, July - I won't be original if I say they pass too quickly... I post a lot of watercolour bookmarks but apart from them sometimes I paint something bigger. I painted them in this quickly passing time May-July... Today you'll see here my different works - the ones I consider better and the ones I consider a bit... worse... 

Na początek pejzaż, który namalowałam jako pierwszy...
Tutorial możecie znaleźć >>>tu.
Profil artystki (>>> Anastasia Mily - na Instagramie ) obserwuję od dawna, jej prace są takie lekkie, w cudnie naturalnych kolorach... i teksty, które umieszcza w postach też są super... 

First... the picture I painted first... You can see the tutorial >>here. I've been following the artist 
(Anastasia Mily) for a long time on Instagram (>>here). Her artwork is so light, pictures have wonderful natural colours... I love reading her posts on Instagram as well.
I tutaj 👆👆 widać kolejną próbę pejzażu na podstawie tutorialu tej samej artystki... "Jesień w Toskanii" - tutorial >>tutaj.
Tak, podchodziłam do tematu dwa razy 😀
Pierwszą próbę uważam, za nieudaną - niebo to totalna katastrofa... próbowałam ratować za pomocą farb akrylowych i domalowałam chmury.
I tried to paint something with Anastasia's another tutorial. 'Autumn in Tuscany' (the tutorial is >>here) - I tried to paint it twice. The first picture (below) is a catastrophe... especially the sky. I tried to improve it with acrylic paints but... well, I'm not satisfied. So I painted it again and it was a bit better.

👇👇👇👇👇 Pierwsza próba - niezbyt udana...
My first attempt - well, not good.
 


👇👇👇👇Druga próba: trochę bardziej udana.
Here's my second attempt. A bit better.
A tu domek... malowałam akwarelami i kredkami akwarelowymi... Zainspirował mnie >>ten domek.

ogólnie tutaj to coś mniej udanego... woda - ta zatoczka po lewo - zupełnie się nie udała.  Nie szkodzi. Kiedyś bardzo bym się tym przejęła... mówiłabym "ojej, straszne, jestem beznadziejna".

 A teraz? Mówię sobie "No jest błąd, no i fajnie, uczę się, lecę malować dalej" 😄😄😄

Here's a house... I painted it with watercolours and watercolour crayons. I was inspired by >>this photo. This one is rather less... successful... ;) the water on the left was supposed to be a little bay, but it isn't good. Never mind. In the past I would be very upset. I would think 'well, it's terrible. I'm a terrible painter!'

And now? Now I tell myself: Yeah, a mistake. I'm learning, it's fine. Let's paint more! 
A tu... miało być drzewo oliwne. Cała akwarelka jest spontaniczna, farby kładłam na zasadzie "zobaczymy jak się porozlewają" 😁

And here... it was supposed to be an olive tree. The whole picture is spontantous. I let the watercolours spread the way they liked... ;)

Maki... na podstawie >>tego pinu (jest to krótki filmik video - możecie zobaczyć jak powstawał obrazek). Urzekła mnie ich prostota i dobór kolorów.

Poppies... inspired by >>this pin (it's a short video presenting the process of painting). I love the picture's simplicity and the colours.
Ostatni to tak po prostu... pejzaż... zainspirowała mnie >>ta praca. I ten pejzaż to moja pierwsza akwarela, którą namalowałam na papierze 100% bawełnianym. 

The last one... it's simply a landscape... I was inspired by this >>picture. It is my first work on 100% cotton paper.

...Malowanie sprawia mi mnóstwo frajdy... A kiedy pozwoliłam sobie na robienie błędów... kiedy zaczęłam cieszyć się procesem (kiedyś przejmowałam się rezultatami, miałam oczekiwania do wyniku)... wszystko zaczęło być jeszcze lepsze! 😀

...I love painting... And when I let myself make mistakes... when I started to enjoy the process (before... I used to worry about results, I used to have expectations about what a picture should look like)... then everything started to be even better... :D

Pozdrawiam, dziękuję, że tu jesteście 💚💛💚

10 komentarzy:

 1. Przepiękne akwarele, bardzo dobrze co idzie malowanie krajobrazów, częściej maluj spontanicznie, bo to drzewo wyszło cudnie ❤ Ja miałam kilka podejść do akwareli, ale lepiej się czuję w akrylach, a już najlepiej dobrze w kredkach:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachwycające obrazy, masz ogromny talent!!! Podziwiam!!!
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. No ja nie wiem, które to te niby mniej udane...? Wszystkie śliczne!
  Ale faktem jest, że te "spontaniczne" zwykle lepiej wychodzą. Jest taka zasada w malowaniu: jak najmniej poprawiać! Jak się za bardzo dłubie przy obrazku, to zwykle wygląda potem na mniej lub bardziej wymęczony. Słyszałam to od różnych nauczycieli i teraz wiem to też z własnego doświadczenia. Jak nie jesteś zadowolona z pracy, to odłóż ją na jakiś czas, potem może się okazać, że nowe spojrzenie pozwoli Ci dostrzec tam jakieś fajne aspekty. A z moimi obrazkami też tak bywa, że czasem to co ja uważam za porażkę, innym akurat bardziej się podoba niż to, z czego ja jestem dumna :))).

  OdpowiedzUsuń
 4. Justynko, ja podobnie jak Małgosia uważam, że akwarelki są piękne - wszystkie. Masz dobra do nich rękę i czujesz te farby:)
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam Twój talent!! Pięknie malujesz! Cudowne obrazki!!!!! Wszystkie bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Każda z nich jest piękna!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniale wychodzi Tobie to malowanie. Akwarela to trudna technika tym bardziej podziwiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale piękne prace! Masz niesamowity talent :) Szczególnie podoba mi się ten obrazek z domkiem nad zatoką :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Justyno wszystkie są przepiękne i zachwycają każda na swój sposób. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny i komentarze :) bardzo miło mi, że zaglądacie do mojego Trzeciego Pokoju :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...