piątek, 16 października 2020

Razem

Nie było mnie dłuższą chwilę...

Tak, Karolek jest z nami😊😊

01.10.2020 - prawda, że ładna data? 😉

To był czwartek, i niestety dopiero w następny czwartek wyszliśmy ze szpitala; Karolek najpierw miał antybiotyk (infekcja), później naświetlanie (żółtaczka).

Ja też musiałam - choć trochę - dojść do siebie... 

I haven't been here for a while... yes, our little Charles is with us! :) 01.10.2020 - it's a very nice date, isn't it? ;) It was Thursday and unfortunately we left hospital one week later... Charles had an infection and then newborn jaundice. I had to have some time to bounce back...

 


Oczywiście w szpitalu nie było odwiedzin. Tydzień bez rodziny, bez spania, wypełniony stresem... to nie był łatwy czas. Tęskniłam jak wariatka 😞 każdy dzień dłużył się koszmarnie...

Teraz stopniowo układamy, organizujemy nasze codzienne życie. Nie jest łatwo... 

...Nie chodzi tylko o to, że jest nas więcej i że nasz Mały Człowiek wymaga mnóstwa uwagi. Nasza Ewa powoli oswaja się z rolą siostry... i doświadcza nowych dla niej emocji (m.in. zazdrości)...

Of course no-one could visit us at hospital. A week without my family, with no sleep, full of stress... it wasn't easy. I missed everyone so much :( each day was so terribly long...

Now... gradually... we're trying to organise our new everydaylife. It's not easy. Our Little Human needs lots of attention. And our Eve is getting used to being a sister - she's experiencing jealousy for example.

...Nie będę ukrywać, że brakuje mi środków odstresowujących. Na razie każdą wolną chwilę poświęcam na spanie lub zajmowanie się domem. Jeszcze nie daję z siebie 100%, jeszcze wszystkie moje siły nie wróciły 😉

Chciałabym zająć się malowaniem, blogowaniem, tworzeniem... I wrócić do czytania (nie mogę jakoś zacząć nowych powieści). Ten post pisałam przez 4 dni 😉 zwykle zajmuje mi to jeden wieczór. 

 ...Well, I miss my hobbies, they give me an opportunity to destress. When I have some free time I try to sleep or I try to do some housework. My 'full' strength hasn't come back yet ;) I'd like to start painting, blogging again... and I'd like to start reading again (for some reason I'm not able to start reading novels). I've been writing this post for 4 days. It usually takes me one evening.

 To, co mam do publikacji to prace, które kończyłam we wrześniu, a których nie miałam kiedy sfotografować. 

Oto dwie torby, które powstały w ramach #drawthisinyourstyle (narysuj to w swoim stylu) - na Instagramie w ten sposób oznaczane są prace inspirowane czyjąś twórczością; najczęściej artyści publikują jakiś obraz/ilustrację i sami zachęcają do malowania, rysowania tego samego ale "w swoim stylu".

Today I'm posting two bags... I painted them in September. I was inspired by #drawthisinyourstyle challenges that appear on Instagram. This hashtag is used to show that you were inspired by someone's artwork. Very often artists post something and encourage their followers to paint/draw/create the same thing but in their own style.

Taka forma tworzenia ogromnie mi się spodobała i na pewno chętnie w przyszłości coś jeszcze wyprodukuję w ramach #drawthisinyourstyle 😀

I liked this kind of painting and I know I will try to create something in #drawthisinyourstyle :)

 

U mnie inspiracją była >>ta dziewczyna stworzona przez RocheWoodworthIllustration Ogromnie spodobała mi się jej urocza prostota i naturalne piękno 😊

I druga >>dziewczyna z kwiatami we włosach namalowana przez Zoki.art

Malowanie było prawdziwą przyjemnością 😀 po raz kolejny korzystałam z >>farb do tkanin od Cadence. Mają fantastyczne matowe, pastelowe kolory 😊 Moje ostatnie odkrycia to >>ciemny brąz oraz >>szałwia, aż nie mogę uwierzyć, że wcześniej mogłam malować bez nich 😅

Tutaj poniżej zdjęcia z procesu tworzenia.

Jeśli chodzi o narzędzia - malując na tkaninie zawsze korzystam z pędzli syntetycznych Renesansu (okrągłe, np. >>10, albo >>1). Jak widać w słoiczku na zdjęciu mam ich całkiem sporą kolekcję 😉

I was inspired by >>this girl painted by RocheWoodworthIllustration I loved her sweet simplicity and natural beauty :)

And the other girl, with >>flowers in her hair, painted by Zoki.art

Painting them was pure pleasure. Again I used >>fabric paints from Cadence. They have lovely matt colours. Here you can see in progress photos.  Recently I've discovered >>dark brown and >>sage, I can't believe I could paint without them ;)

As for the tools - for fabrics I always use synthetic brushes from Renesans (for example >>10 or >>1). In the photo you can see I have a whole collection ;)
Na zakończenie wstawiam fotki... Jedna już była na Facebooku 😉...mam nadzieję, że wybaczycie mi chwilową nieobecność na Waszych blogach 😔 w ramach jakiejś wolnej chwili na pewno zajrzę do Was.

Pozdrawiam serdecznie😘


26 komentarzy:

 1. Gratulacje!!! I wszystkiego najlepszego dla Ciebie i całej Twojej rodzinki! Niech synek zdrowo się chowa! Odpoczywaj, ciesz się każdą chwilą, na blogowe sprawy przyjdzie czas, my tutaj poczekamy :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje Kochana :) Karolek jest przecudny. Niech się zdrowo chowa a Ty jak nabierzesz sił to pokazuj od czasu do czasu co fajnego stworzyłaś. Teraz najważniejszy jest maluszek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. rozumiem Cię doskonale, za jakiś czas wszystko wróci do normy i znowu będziesz mogła cieszyć się tworzeniem, może czasu będzie mniej, ale zawsze coś:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Justyno, zaglądam do Pani regularnie, podziwiając prace i wpadając w zachwyt. Wiedziałam, że ma się wydarzyć coś pięknego i tylko czekałam niecierpliwie na jakieś wieści. Cudowne maleństwo, piękne dzieci. Serdecznie gratuluję, życzę zdrówka i duuużo siły! Gorąco pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne torby Justynko.:) Gratulacje dla szczęśliwej rodzinki, niech Karolek zdrowo rośnie.:) Ewunia z braciszkiem wyglądają przeuroczo. Ściskam Was serdecznie.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. prace piękne, ale jednak nie można oderwać wzroku od Twojego Synka! Jeszcze raz gratulacje i dużo zdrówka ;*

  OdpowiedzUsuń
 7. Justynko, gratuluję. Oj tak, taka mała kruszynka potrafi skupić na sobie całą uwagę rodziny:))) Ale juz niedługo powie - Mamusiu, ja poukładam sobie klocki, a ty idź pomaluj troszkę. :)))
  Torby cudne, inspiracje wybrałaś wspaniałe - powstały prawdziwe dzieła sztuki. Podziwiam Justynko.
  Śliczne zdjęcia rodzeństwa i maluszka:) Uściski

  OdpowiedzUsuń
 8. Kochana, składam najpiękniejsze gratulacje!!! Los obdarzył Cię wielkim szczęściem, czyli Rodziną. Troszcz się o nią, a na twórczość i nowe prace przyjdzie czas. Odpoczywaj w każdej dogodnej chwili, śpij dużo jak się tylko da, i nabieraj sił. Podziwiam Twoje kolejne torby, bo są przepięknie udekorowane! Pozdrowienia zostawiam dla całej Rodzinki:))

  OdpowiedzUsuń
 9. Kochana, składam najpiękniejsze gratulacje!!! Los obdarzył Cię wielkim szczęściem, czyli Rodziną. Troszcz się o nią, a na twórczość i nowe prace przyjdzie czas. Odpoczywaj w każdej dogodnej chwili, śpij dużo jak się tylko da, i nabieraj sił. Podziwiam Twoje kolejne torby, bo są przepięknie udekorowane! Pozdrowienia zostawiam dla całej Rodzinki:))

  OdpowiedzUsuń
 10. Justynko torby są przepiękne!!! Magia, zwłaszcza ta z kwiatami we włosach. Kochana ty w ogóle nie przejmuj się blogiem i odwiedzinami - teraz najważniejszy jest maluch i Ty żebyś doszła do siebie po porodzie. Na wszystko inne przyjdzie odpowiedni czas ;)). Gratuluję Wam z całego serca, a małemu Karolkowi życzę by zdrowo rósł:)). Buziaki dla Was ❤!

  OdpowiedzUsuń
 11. Przede wszystkim gratulacje!!! Niech Karolek zdrowo rośnie! Daj sobie czas, wszyscy musicie przywyknąć do nowej sytuacji. A torby prześliczne! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Serdecznie gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratulacje mamusiu !!! Karolek jest przesłodki. Super, ze cała rodzinka jest w komplecie :) Wypoczywaj i regeneruj się w swoim czasie. Masz teraz dwa słoneczka, które Ci świecą dziecięcym uśmiechem, więc wit. D na pewno Ci nie zabraknie. Piekne prace jak zawsze u Ciebie :) Trzymajcie się zdrowo :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wielkie gratulacje :-) Wszystkigo najlepszego dla Karolka, Mamusi i oczywiście całej Rodzinki :-) niech rośnie zdrowo Kruszynka :-)
  Torby zachwycające, zwłaszcza ta z kwiatami we włosach cudna, przepiękna. Odpoczywaj, wypoczywaj i ciesz się szczęściem :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wspaniale że wszystko jest ok i Mały Człowiek jest już z Wami. Torby jak zwykle cudne. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 16. Justynko przede wszystkim serdeczne gratulacje z okazji pojawienia się Karolka. Jest taki słodziutki, wcale pokaźny z niego facet. Cieszę się, że najgorsze za Tobą i szczęśliwie pojawił się na świecie i razem wróciliście już do domu.
  Torby są piękne jak zawsze a Twoje rysunki zachwycają ogromnie.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego, przede wszystkich złapania nieco czasu na swoje pasje.

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję!! Urocze maleństwo!!! Wszystko jakoś się ułoży :)
  Torby przepiękne!!!
  Niech maluszek rośnie zdrowo!!!❤

  OdpowiedzUsuń
 18. Serdeczne gratulacje i dużo zdrówka dla całej rodzinki. Torby są przepiękne,jak zawsze:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratulacje dla mamusi i całej rodzinki. Karolek jest wspaniałym maluszkiem. Odpoczywaj, relaksuj się i nabieraj sił. Torby są obłędne. Zazdroszczę trochę umiejętności malowania, bo moje zatrzymały się na poziomie 10 latka. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 20. Datę urodzin sobie Karolek przyniósł pierwszorzędną:-) Niech to będzie też najszczęśliwsza data pod Słońcem:-). Życzę Wam jak najwięcej radości, jak najmniej trosk i żeby Ci nie brakowało czasu na Twoją piękną twórczość:-)

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratuluję Kochana powiększenia Rodziny! a teraz dużo siły i zdrowia przede wszystkim:)

  OdpowiedzUsuń
 22. Raz jeszcze - gratulacje! Wszystkiego dobrego dla Maluszka! :)
  Obie torby piękne. Panienka z kwiatami we włosach - genialna!

  OdpowiedzUsuń
 23. Gratuluję niech się zdrowo chowa Karolek.Torby są cudowne. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jak rodzeństwo sie kocha!Piękny widok. Faktycznie ciekawa data narodzin, łatwa do zapamietania. Trudy posty i w szpitalu i osamotnienia masz za sobą a w nagrodę wyszłam z niego z cudownym synem.
  A torby zachwycajace.

  OdpowiedzUsuń
 25. Ja cię kręcę!!! Gratulacje

  OdpowiedzUsuń
 26. Justynko wszystkiego dobrego dla Ciebie ,maleństwa i w ogóle dla całej rodzinki ❤ A torby są przecudne, niesamowite. Ja swoją od Ciebie mam wciąż w torebce i zawsze pomaga mi w zakupach 😊

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny i komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...