sobota, 31 grudnia 2022

Ostatni kwartał

 Cześć wszystkim! Niech ten Nowy Rok będzie dla nas wszystkich pozytywny! 😀

Hi everyone! I hope the New Year will be positive for all of us!


Dziś kończy się także ostatni kwartał tego roku i dlatego zaprezentuję moje ostatnie trzymiesięczne podsumowanie książek.

W przyszłym roku także będę pokazywać moje lektury w podziale kwartalnym.

Today another quarter of the year is over. That's why in this post there is going to be another set of the books I read from October to December. 


Oprócz książek publikuję dziś trzy moje akwarelowe zakładki. Korzystałam także z cienkopisów, gwaszy, kredek awarelowych...

Ta z sową... to oczywiście Hedwiga 😀... jest inspirowana Harrym Potterem - uwielbiam tę serię! (ale tylko powieści, filmy już nie 😛)

Inspirowałam się >>tym i >>tym obrazkiem.

Apart from books I'd like to present my three watercolours bookmarks. I used some watercolour crayons, gouaches and fineliners as well... The one with the owl... it's Hedwig of course :) ... is inspired by Harry Potter series - I love it! (but only the books, not the films :P)

I was inspired by >>this and >>this pictures.

Druga zakładka... Tu moją inspiracją był obrazek, który namalowała >>silverkowelove, którą obserwuję na Instagramie 😀 Autorka dała mi zielone światło do stworzenia mojej wersji jej obrazka...

The second bookmark... Here my inspiration was a picture painted by >>silverkowelove who I follow on Instagram :) The author herself encouraged me to create my own version of her picture.

I ostatnia zakładka... zimowe klimaty... Tu moją inspiracją była >>Kasia z Kocikowej Doliny, której twórczość obserwuję od początku mojego blogowania... 

And the last bookmark... winter vibes... I was inspired by >>Kasia's artwork. I've been following her since I started being here in the blogging world...


Ostatnie trzy miesiące to wynik 28 książek, ponad połowa (15) to audiobooki.

The last three months... there were 28 books, and audiobooks (15) make up more than a half.
Mój ogólny wynik książkowy w tym roku to 100+ i jest to mój rekord 😊 Taki wynik to oczywiście zasługa audiobooków, dzięki którym łączę czytanie np. z obowiązkami domowymi.

W następnym książkowo-zakładkowym poście, w styczniu, przedstawię moje "top 10" z tegorocznych lektur. 

Pozdrawiam! Dziękuję za odwiedziny! 💗💗

My overall result - when it comes to books - is 100+ ... it's my new record :) It was possible thanks to audiobooks of course - I can listen to stories and e.g. do the housework at the same time. 

All the best! Thank for visiting my blog :)

13 komentarzy:

 1. Jak zwykle jestem zachwycona Twoimi pracami:) kilka pozycji książkowych mam już za sobą, kilka na liście życzeń. Niestety u mnie tylko wersja papierowa, przy audiobooków nie potrafię sie skupić i połowy nie pamiętam;) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę i pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękne zakładki! Justynko, podziwiam Twoje postępy w malowaniu, pamiętam Twoje pierwsze akwarelki, były urocze, ale tutaj to już pokazałaś klasę mistrzowską! Masz cudowny talent, aż miło patrzeć, jak go rozwijasz, każda kolejna porcja Twoich prac to stopień wyżej! Prześliczne obrazki!
  Co do książek, to gratuluję pięknego wyniku :). Żadnej z wymienionych przez Ciebie nie czytałam - mam swój ulubiony zestaw tematów i w minionym roku były to głównie biografie, książki o sztuce i przypomniałam sobie też trochę kryminałów Agaty Christie. Audiobooków w ogóle nie słucham, denerwuje mnie za wolne tempo :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe zakładki :) na ten Nowy rok wzelkiego dobra Ci życze i weny twórczej i czasu na Twoje pasje :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniałego roku Ci życzę:) Zakładki prześliczne!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Twoje zakładki podziwiam od dawna, zresztą wszystkie Twoje akwarelki, malujesz super i jak Cię to odpręża nie przestawaj nigdy.
  Co do książek to jestem pełna podziwu, ale tak jak piszesz audiobooki można słuchać robiąc coś innego. Ja niestety tak jak Renia muszę przewracać kartki a widzę też jedną z pozycji naszej Małgosi Mroczkowskiej ( Jest już i II część) niestety u mnie nadal czekają w kolejce.
  Pozdrawiam i zdrówka życzę całej Waszej Rodzince.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakładki przepiękne.....Pozdrawiam z Nowym Rokiem

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękne zakładki! Szczególnie ta z sową mi się podoba- ptak ma elektryzujące spojrzenie :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. O coś mi uciekło.. w każdym razie te zakładki są cudowne. Takie obrazy mogłabym mieć na ścianie.
  Podziwiam słuchania audiobooków, mnie to okropnie drażni. Muszę sama czytać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak zawsze przepiękne zakładki Justynko:)) a ja uwielbiam słuchać audibooków, robiąc np. kartki:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nosz Ty to jesteś boska w tym, co robisz. :))) Każda zakładka jest fantastycznie zachwycająca. Ukochana to ta z Hedwigą, jest tak magiczna, no ideał. Kocham Harry’ego, to była ostatnia moja książka starego roku i już mi tęskno. hehe Mega się cieszę na Twoje top 10, a że kocham czytać, to dla mnie bardzo ciekawy temat. :)
  Naprawdę, każde odwiedzenie Ciebie to wielgaśna dawka inspiracji i radochy, cudownie, że jesteś. :*******

  OdpowiedzUsuń
 11. Nosz Ty to jesteś boska w tym, co robisz. :))) Każda zakładka jest fantastycznie zachwycająca. Ukochana to ta z Hedwigą, jest tak magiczna, no ideał. Kocham Harry’ego, to była ostatnia moja książka starego roku i już mi tęskno. hehe Mega się cieszę na Twoje top 10, a że kocham czytać, to dla mnie bardzo ciekawy temat. :)
  Naprawdę, każde odwiedzenie Ciebie to wielgaśna dawka inspiracji i radochy, cudownie, że jesteś. :*******

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne zakładki ale przy tak bogatym czytelnictwie takie zakładki zawsze się przydadzą :-).

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny i komentarze :) bardzo miło mi, że zaglądacie do mojego Trzeciego Pokoju :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...