piątek, 12 października 2018

Jesienny anioł

Kiedy tworzę najczęściej… jakoś automatycznie dążę do tego, żeby to, co powstaje, było solidne, trwałe, odporne na codzienność i żeby miało jakieś zastosowanie, np. przechowywanie albo organizowanie przestrzeni (pudełko, wieszak, przybornik…).
Jednak są takie chwile, że chcę coś zrobić tak po prostu - dla samego tworzenia.


 When I create something most often… somehow automatically I try to make it solid, tough, resistant to everyday life and practical (e.g. meant to store, or organize space – a box, a hanger, a pen holder…).
However, there are moments when I want to create something simply for creating itself.

 


Deseczki wykonane z MDF leżały kilka miesięcy w jednej szuflad; kupiłam je z myślą o jakichś anielskich motywach. Czekały… i przyszła piękna, strojna, bogata w kolory jesień, która zainspirowała mnie do malowania – tak po prostu dla samego tworzenia, a nie dla konkretnego celu.
MDF boards were lying in one of my drawers for several months; I’d bought them thinking I would paint some angels.  They were waiting… and autumn came – beautiful, dressed up, rich in colours… it inspired me to paint – simply for the process of creation in itself, not for a particular purpose.Motyw anielski uzupełniłam elementami odbitymi z szablonu, jak widać sięgnęłam po pastę strukturalną. Pod tym względem motywacją była głównie Art-Piaskownica, dokładnie praca Inki, która jako jedną z inspiracji do tematu wyzwania mix-mediowego zaproponowała właśnie anioła :) Inko, dziękuję! Zachęciłaś mnie, żeby połączyć pastę oraz motyw anielski, do którego jakoś zabrać się nie mogłam od miesięcy :)
I added some elements made with stencil, as you can see I used structural paste. In terms of the paste the main motivation was Art Piaskownica, Inka’s work to be precise. She presented an angel as one of the inspirations for the on-going mixed-media challenge :) Thank you, Inka! You encouraged me to combine the paste and the angel… I’d been trying to paint something like this for months :)


 Motyw z szablonu zrobiłam za pomocą  >>>pasty strukturalnej Cadence - przyznam szczerze, że to najlepsza pasta z jaką do tej pory pracowałam :) jest rewelacyjna.

The motif from the stencil is made with >>>Cadence relief paste - I must admit it's the best relief paste I've ever worked with :) it's great.
Na sam koniec pracy dodałam sporo złotego - użyłam >>>złotej farby , uważam, że pięknie uzupełnia jesienne kolory :)
At the end of my work I added quite a lot of gold, I used >>>golden paint. I think it suits the autumn colours perfectly :) 

Nie wyszło jeszcze tak jakby życzył sobie Mój Krytyk... znajduje on  to czy tamto, do czego się przyczepia… ale serio, słuchać mi się go już nie chce :)
Malowanie sprawiło mi mnóstwo frajdy… przyniosło wyciszenie, ukojenie nerwów…  a  przecież o to w tym wszystkim chodzi… :)

My Critic isn’t fully satisfied with the result…. He finds some elements that he niggles over… but seriously, I’m fed up with him :)
Painting gave me such pleasure… it was a moment of relaxation and soothing my nerves… and this is what it’s all about :)Robienie zdjęć też było przyjemne... Dlatego tyle ich tutaj ;)
Taking photos was pleasant as well... That's why there are so many of them ;)

Pracę posyłam do:
I'd like to send my work to :

https://art-piaskownica.blogspot.com/2018/09/mixed-media-pasta-strukturalna.html30 komentarzy:

 1. Przepiękny anioł, aż bije od niej spokój i czuć swego rodzaju ukojenie.:) Miłego weekendu Justynko.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny, piękny i jeszcze raz piękny, tak po prostu. Bardzo mi się także spodobało, że ten krytyk wewnętrzny przegrał z radością tworzenia i to widać :-) Pozdrawiam serdecznie 😊☀🍁

  OdpowiedzUsuń
 3. Justynko - jak zobaczyłam Twoja pracę - zachwyciłam się niesamowicie - śliczna i bardzo delikatna postać Anioła, podkreślona delikatnie kolorami jesieni i te złote akcenty - dla mnie rewelacja! Osobistego Krytyka proszę wyłączyć, on nie wie co mówi :-)))
  Bardzo mi miło że zaczerpnęłaś inspirację z mojej pracy:-)))Dziękuję za udział w wyzwaniu Art-Piaskownicy z pastami strukturalnymi - trzymam kciuki za powodzenie i pozdrawiam cieplutko :-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny anioł! Cudowna praca! Życzę powodzenia w wyzwaniach :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękny Justynko!! Taki delikatny, subtelny! Po prostu śliczny! Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakaż to boska, anielsko zwiewna praca! Bardzo ujmująca. Widać, że powstała z czystej potrzeby tworzenia, bo tylko z takich prac bije ten charakterystyczny, widoczny gołym okiem blask. Bardzo dziękuję za udział w zabawie egoCraft i pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczności. Kolory,faktura pracy i delikatność.

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczny anioł :) Super, że pokazałaś etapy jego malowania :)
  Dziękuję za udział w wyzwaniu egoCraft.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niesamowita praca, masz ogromny talent! Dziękuję za udział w wyzwaniu EgoCraft!

  OdpowiedzUsuń
 10. Es un trabajo precioso, delicado, elegante, espectacular.
  Besos

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudownie się stało, że postanowiłaś malować ot tak dla samego tworzenia, bo niczym nie ograniczona wyobraźnia stworzyła to cudeńko. Na serio pięknie. Taką deseczkę i ja chętnie bym poczyniła...... gdybym miała choć odrobinę tego Twojego talentu. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudnie to wygląda, widac rękę profesjonalisty :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zachwycający anioł! Masz prawdziwie artystyczną duszę, Justyno! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Genialna praca!!! Nie wsłuchuj się w głos Krytyka, tylko maluj, maluj, maluj. Ja od kilku minut wpatruję się w Twojego Anioła i wzdycham:))

  OdpowiedzUsuń
 15. Piękna praca. Ten mowyw z szablony pięknie zdobi pracę. Pozdrawiam :-).

  OdpowiedzUsuń
 16. Artysta chyba nigdy nie jest tak do końca zadowolony ze swojego dzieła, ale jako odbiorca Twojej sztuki uważam, że to co zrobiłaś na tej deseczce, to prawdziwe mistrzostwo świata:-)

  OdpowiedzUsuń
 17. Och, cudowny! :) Twoje prace są coraz piękniejsze :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Przepiękna praca! Dobrze, że pokazałaś zdjęcia z kolejnych etapów pracy, bo dzięki nim widać, co pięknego stworzyłaś. Cudo!

  OdpowiedzUsuń
 19. Przepiękny anioł pełen wdzięku. Pozdrawiam;-)

  OdpowiedzUsuń
 20. Cudny aniołek :-) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 21. Śliczny anioł. Dziękuję za udział w wyzwaniu Art Piaskownicy:)

  OdpowiedzUsuń
 22. A mí también me gusta crear objetos que sean útiles y prácticos, pero de vez en cuando estos caprichos nos dan mucha satisfacción. La imagen es adorable, un trabajo precioso con el relieve, muy dulce y delicado!
  Un beso

  OdpowiedzUsuń
 23. Piękna anielica :)
  Dziękuję za udział w zabawie na blogu egoCRAT.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. Przepiękna praca! Sam anioł jest taki delikatny i piękny, że aż miło popatrzeć:-)
  Pozdrawiam cieplutko:-)

  OdpowiedzUsuń
 25. Prześliczny obrazek, fantastyczny ten pomysł z pastą strukturalną! Bardzo lubię łączenie różnych technik i faktur :).

  OdpowiedzUsuń
 26. Masz talent... Super było zobaczyć etapy powstawania Twojej pracy. Bardzo dziękuję za udział w wyzwaniu na blogu EgoCraft :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny i komentarze :) bardzo miło mi, że zaglądacie do mojego Trzeciego Pokoju :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...