sobota, 24 września 2022

Wybieram morze

 Cześć wszystkim... 

Chciałabym napisać na start coś kreatywnego... ale chyba nie mam siły 😄

Hello everyone... I'd like to start with writing something creative, but I feel I don't have enough energy ;)Zaczęła się jesień... chyba dlatego mam chwilowy spadek energetyczny i wszystko (w szczególności fochy moich dzieci) męczy i denerwuje mnie bardziej.

Well, autumn has started... probably because of that I don't have much energy and everything (especially my children are having sulks) makes me feel tired or irritated.


Oto trzy moje starsze prace...

We wrześniu jeszcze ani raz nie malowałam akwarelami. Bardzo chciałabym dodać kilka godzin do doby - najlepiej takich, które nie zawierałyby obowiązku bycia mamą 😅

Here you can see three of my older works... In September I haven't painted with watercolours yet. I'd love to add a few hours to the day (ones that don't include me having to be a mother :D).Każda z tych akwareli powstała, bo coś mnie zainspirowało...

Ta dziewczyna - efekt kolejnego draw this in your style (narysuj to we własnym stylu), oryginał zobaczycie >>tutaj. Tę dziewczynę namalowałam już dawno temu... prawie rok temu 😆 ale jakoś nie miałam okazji jak i kiedy opublikować.

Each of these pictures was inspired by something... The girl... It's another 'draw this in your style' challenge I wanted to take part in. The original artwork is  >>here. I painted the girl a looong time ago... almost a year ago... but somehow there wasn't an occasion to post her.


Anioł... Zainspirował mnie >>ten obrazek. Do motywów anielskich na pewno wrócę jeszcze nie raz...


An angel... I was inspired by  >>this picture. For sure I'll come back to angels in the future...I ostatni...

Gdybym miała wybierać między tematem - lub miejscem na wakacje - GÓRY a MORZE, wybrałabym MORZE... Częściej jeżdżę nad Bałtyk niż w Tatry... A na Pinterest mam osobne tablice, na których zbieram zdjęcia i obrazy morza... gór mam zdecydowanie mniej 😉

Właśnie podczas poszukiwań inspiracji na Pinterest trafiłam na obrazy malarki Joyce Hicks i bardzo chciałam namalować coś podobnego...

Oryginał >>tu.

A >>tu akwarele artystki, a >>tu jej obrazy olejne.


And the last one... If I were to choose between subjects- or places to spend holidays - the MOUNTAINS or the SEA - I'd definitely choose the SEA. I go to the seaside more often... and on Pinterest I have separate boards where I collect photos and paintings of the sea and beaches. 

I was looking for ideas on Pinterest when I found paintings by Joyce Hicks and I felt I wanted to paint something similar very much... The orignal watercolour is  >>here. And here >>J. Hicks's watercolours paintings and here her >>oil paintings.
A  Wy co wybieracie... ? 😃 Morze czy góry? 

Pozdrawiam serdecznie... dziękuję za wszystkie wiztyty.... 💕

8 komentarzy:

 1. Śliczności - jak zawsze u Ciebie!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Justynko jak zwykle podziwiam Twoje malunki- są zachwycające:) co do reszty to brak czasu chyba wszystkim doskwiera, jesień jest zapowiedzią zimy której nie znoszę, więc czasami i doła zaczynam łapać;) a fochy dzieci- poczekaj aż staną się nastolatkami, nie chcę Cie straszyć, ale to bardzo ciekawy czas, a na niskie ciśnienie na bank nie będziesz narzekać;) pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 3. Justynko Twoje akwarelki można oglądać na okrągło i zawsze tak samo podziwiać. Piękno, delikatność - to zdecydowanie ich cecha. Ja również wolę morze, chociaż góry również są piękne i widoki zapierają dech.
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne prace! Podziwiam jak zawsze!

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepiękne akwarelki. Podziwiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja zdecydowanie wybieram morze, nigdy nie była mocna w łażeniu po górach tym bardziej że moje zdrowie na to nie pozwala. Z gór zdecydowanie wybieram dolinki :-) Ale generalnie lubię chodzić , nad morzem też nie leżę na plaży !!
  Twoje akwarelki mnie zachwycają choć tym razem wybrałabym pierwszą. Choć lubię morze to za morskimi krajobrazami nie przepadam a Aniołów też raczej nie lubię. A matka jest się do końca życia, choć jest nią być zdecydowanie łatwiej jak dzieci podrosną a właściwie jak już będą dorosłe.
  Pozdrawiam i dużo cierpliwości życzę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejne piękne portreciki dziewczynek w postaci aniołka i panienki. Ja też uwielbiam morze :-).

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne obrazki. Fajna jest ich różnorodność:)
  Lubię morze ale nie Bałtyk bo tam jest zawsze tłoczno w sezonie a poza sezonem wieje tak, że głowę urywa. Góry też są dla mnie fajne bo lubię jeździć na nartach:)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Wasze odwiedziny i komentarze :) bardzo miło mi, że zaglądacie do mojego Trzeciego Pokoju :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...